2018 Model Ford Tourneo Custom Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Ford Tourneo Custom Otomatik Tanıtımı:

Ticari sınıflardan bir yenisini ekleyen Ford Tourneo Custom ile hayatımıza bir otomobil daha eklemiş oldu. Kullanıcılarının karşısına 6 ileri tam otomatik şanzıman ile arka da havalı süspansiyon sistemi 170 ps güç üreten iki litrelik turbo dizel motor ile çıkıyor.

 

Bilindiği gibi 2018 model Ford Tourneo Custom, ülkemizde tek olarak manuel şanzımanla alınabiliyordu. Kendi Sınıfındaki rakibi olarak görünen VW Transporter, DSG ile büyük katkı veriyordu.

 

Ford markası bu özelliği ülkemizde ileri gitmek adına 6 ileri Select shift adlı tam otomatik şanzımanlı sürümünü bizlerle buluşturdu. Bunu daha da etkinleştirmek için sadece otomatik vitesli sürümü ile arka havalı süspansiyonu da standart olarak sunuyor. Böylece tabiri caizse çifte konfor sağlayabiliyordu.

 

 

Aracın donanımlarına geçecek olursak:

Bu araç iki donanım seçeneği ile karşımıza sunuluyor. Elektrikli katlanabilir ısıtmalı yan aynalar şıklık katarken 16 inç jantlar ile karartılmış arka camlar, ön sis farları yanı sıra hız sabitleme sistemi, deri direksiyon simidi, Start-stop sistemi, sürgülü çift kapı, ısıtmalı sürücü koltuğu, EBD destekli ABS, ESP, dinamik tork kontrolü ile birlikte gündüz farları araçtaki yerlerini alıyor.

 

Diğer türü olan Titanium Plus ile biraz önceki saydığımız özellikler dışında deri koltuklar, ısıtmalı ön cam, 10 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, geri görüş kamerası dışında far ve yağmur sensör sistemi, şerit takip sistemi, yorgunluk algılama sistemi özellikleri bizlere aktarıyor.

 

Aracın teknik kısmına bir göz atarsak:

 

 Ford Tourneo Custom 2018 Motoru: 2,0 lt  170 ps 405 nm tork

 

2018 Model Ford Tourneo Custom Yakıt tüketimi:

 

Şehir içi 7,7-, Şehir dışı 6,5-, ortalama ise 7,1 183g/km

 

Ford Tourneo Custom Şanzıman: 6 ileri otomatik

 

Ford Tourneo Custom boyutu: Uzunluk 4972 mm, Genişlik 1986 mm

 

Fiyatına baktığımızda ise ortalama 125.500 olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2,0 lt  170 ps 405 nm tork, 2018, 2018 Ford Tourneo, 2018 Ford Tourneo Custom, 2018 Ford Tourneo fiyatı, 2018 Ford Tourneo özellikleri, 2018 model Ford Tourneo Custom, dizel, ford, Tourneo 2019, tourneo custom

Sonraki Yazı