2018 Yeni BMW 1 Serisi Sedan Analizi

F52 kasa koduyla BMW tarafından satışa sunulan 1 serisi Sedan modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. Önden çekişli olan ve Concept Compact Sedan olarak 2015 yılında tanıtılmaya başlanan yeni BMW 1 serisi Sedan modeli Alman firmasının satış stratejisinde önemli bir yere sahiptir.

Özellikle Çin pazarı için üretilen yeni BMW 1 serisi Sedan modeli, Mercedes CLA ve Audi A3 araçlarına güç açısından rakip olabilecek önemli sedan modelleri arasında yer almaktadır. Türkiye’deki satışı şu an için düşünülmeyen BMW yeni 1 serisi Sedan modeli Türkiye’de çok tutulabilecek araçlar arasında yer almamaktadır.

9, 4 saniye gibi bir sürede 0 kilometreden 100 kilometreye ulaşabilen ve hızlanma açısından diğer Audi ve Mercedes modellerine göre biraz daha yavaş olan BMW 1 Serisi Sedan, 6 ileri otomatik vites seçeneği ile satışa sunulmaktadır.

Saatte 212 kilometre hıza kadar ulaşabilen ve ortalama 5,5 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiren yeni BMW 1 serisi Sedan modeli teknik detaylar ve sunulan teknoloji açısından alınabilecek önemli araçlar arasında yer almaktadır. Bu modelin en üst versiyonu ise 8 ileri otomatik şanzımanla çalışmakta olup 7,5 saniye gibi bir sürede 100 kilometre hıza ulaşmakta ve saatte 235 kilometre hız yapabilmektedir.

Ortalama yakıt tüketimi ise bu en üst model de 6.2 litre civarındadır. Donanım açısından son derece modern teknolojileri içinde barındıran yeni BMW 1 serisi Sedan modeli; navigasyon sistemi, farklı sürüş modları, İleri düzey multimedya ekranı, aktif güvenlik özellikleri, yokuş kalkış desteği, yokuş iniş desteği, hız sabitleme ve sınırlama sistemi, dokunmatik multimedya ekranı gibi birçok özelliğe sahiptir.

Günümüz teknolojisinin en önemli modelleri arasında yer alan BMW ultra lüks araçlar üretmek ile birlikte teknoloji ve konfora verdiği önemi açısından da bütün modellerinde bu iki alanı standart olarak sunmaktadır.

Siz de yeni BMW 1 Serisi Sedan modelini daha yakından tanımak ve bu araçla ilgili bilgilere ulaşmak için bizi Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 serisi sedan, 2018, 2018 Yeni BMW 1 Serisi Sedan, bmw, yeni BMW 1, Yeni BMW 1 Serisi

Sonraki Yazı