2018 Yılının Yeni Hybrid Modelleri Toyota'dan Geliyor!

  2018 Hybrid Toyota Festivali

 

Büyük ilerleyişine bir yenisini ekleyen Toyota en geniş olarak bilinen Hybrid teknolojisini daha geniş olarak tanıtmak için başrolde oynamak istiyor. Toyota ülkemizde 7 bölgede 40 il ve tahmini 50 farklı noktada bu Hybrid festivalini düzenleyecek. Bunu ilk olarak Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde gerçekleştirecek.

 

Bu esnada ziyaretçiler için bir avantaj sağlayacak Toyota sevenlerine bu Hybrid modellerden müşteri memnuniyeti için test sürüşü yaptıracak. Bu sayede kimsenin içinde bir sıkıntı olmadan araçları yakından tanıyacaklar.  Bunların yanında çocuk kesimini de düşünen 2018 Toyota Festivalindeki modeller farklı eğlencelerle gönüllerinde taht kuracak.

 

Başta da söylediğimiz gibi Çorlu’da başlayacak festivalde sergilenecek modelleri sizlere aktaralım. Toyota Yaris, Toyota C-HR Hybrid, Toyota Rav4 Hybrid, Toyota Auris Hybrid, Toyota Auris Hybrid, Toyota Prius gibi modelleri bu festivalde göreceğiz. Bu modellerin test sürüşlerini de gelen insanlar kullanabilecek. Şunu da eklersek bu festival süreci en son İstanbul festivaliyle kapanış yapacak yani orada son bulacak.

 

Biraz araçlarla ilgili bilgilere geçersek elektrikli ve benzin ile çalışan motor bulunuyor. Özellik olarak kendi kendine şarj edebilme özelliği olan Hybrid teknolojisinin kullanılmasın herkesi memnun edecek düşüncesi olan Toyota bütün herkese duyurmak için bu festivalde öncülük yapıyor.

 

Söyleyeceklerimize devam edecek olursak güncel hesaplamalar da baz alınırsa dünya genelinde bu Hybrid otomobili kullanan sayısı tahmini 10, 2 milyon üzerinde kişi yollarda araçlarla boy gösteriyor. Bu araçlar ülkemizde daha etkili fiyatlara çekilerek ulaşabilme yani alabilme etkisini daha da artırıyor. Bu araçların genelde seçim yapılmasında hem hava kirliliğini azaltılmış olacak hem de yakıt tüketiminde ekonomik avantajlar yakalanmış olacak.

 

Son olarak da şunları söylersek araç bu düzenlemenin yapılması ile Türkiye’de Hybrid üretim yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018, 2018 Hybrid modelleri, 2018 model arabalar, 2018 Toyota C-HR, 2018 Toyota Festivali, 2018 Toyota Hybrid modeller, auris, toyota

Sonraki Yazı