2019 MODEL SEAT LEON ÖZELLIKLERI VE FIYATI

Yeni Seat Leon

 

Yeni model arabalar arasında ayrı bir önemi olan yeni Seat Leon hakkında dikkat çeken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikleri şu şekilde anlatmak mümkündür.

 

 

Yeni Seat Leon Özellikleri

 

Araç 2019 yılında piyasaya sunularak farklı ve konforlu bir tarza erişmiştir. Pek çok renk seçeneği ile karşımıza çıkan bu araç genellikle 1.2 TSI ve 110 HP style olarak bulunmaktadır. Araç Hatchback olmakla birlikte benzinli olarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra pek çok teknik özellikle donatılan araçta emisyon testleri tamamlanmıştır.

 

 

 Seat Leon Motor ve Yakıt Tüketimi

 

Genel olarak km başına 114 CO2 g emisyona sahip olan aracın şehir dışında veya şehir içinde olması bu rakamı etkileyebilmektedir. Aynı zamanda şehir içinde yüz km için ortalama 6.1 litre ve şehir dışında ortalama yüz km için 4.2 litre yakıt tüketimine sahiptir.

 

 

İspanya’da üretilen bu aracın ortalama yakıt tüketimi ise 100 m için 4.9 litredir. Aracın jantları 16″ alüminyum olarak tasarlanmıştır. Ayrıca 5″ renkli ekran, USB ve bluetooth gibi donanımlar araçta mevcuttur. 6 hoparlör ses sistemi bulunan araçta aynı zamanda SD kart okuyucu da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra elektrikli park freni ve ABS/ERS gibi sistemler de bulunmaktadır.

 

 

Donanım Özellikleri

 

Ayrıca yokuş kalkış desteğinin olması da aracın bir diğer teknik özelliğidir. Araçta park kolaylığı sağlayan elektrikli park freni dikkat çekmektedir. Dönüşe duyarlı ön far sistemi ise bir diğer dikkat çeken unsurdur.

 

Güvenlik açısından da gerekli donanımı sağlamış olan araç ön hava yastığı ve yan perde yastıklarına da sahiptir. Bunun yanında kumaş döşeme koltukları sayesinde konforu en üst seviyede tutmayı amaçlayan araç üreticileri araca göre değişen renk farklılıklarını da hizmete sunmaktadır.

 

 

Yeni Seat Leon Modelinin Fiyatı

 

Aracın benzinli olarak üretilmesi rengine göre oluşabilecek fiyat farklarını en aza indirmiştir. Araba fiyatları ve Araba modelleri arasında bir ilişki vardır. Bu bakımdan araba fiyatları 120 TL civarında piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir. Renk çeşitliliğine göre araç 133 bin, 135 bin, 136 bin TL gibi fiyatlara satılabilmektedir. Ayrıca aracın 1,6 TDI dizel olarak üretilenleri ise 143 bin ile 146 bin TL arasında satılmaktadır.

 

Aracın test sürüşleri ve fiyat bilgisiyle ilgili ayrıntılı bilgi için Seat yetkili satış noktalarına uğrayabilirsiniz.

 

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri: