" /> 2019 Model Toyota Corolla Hibrit Özellikleri ve Fiyatı | YENİ ARABA MODELLERİ

2019 MODEL TOYOTA COROLLA HIBRIT ÖZELLIKLERI VE FIYATI

2019 yılında Hibrit modeliyle Türkiye’de satışa sunulmaya başlanan yeni Toyota Corolla Hibrit modelini sizler için araştırdık. Türkiye’de 2018 yılında sedan kategorisinde en çok satılan model olan Corolla, 2019 yılında da benzinli, dizel ve Hibrit modelleriyle yine en gözde sedan modellerinden biri olacak gibi görünüyor. Dünyanın en çok tercih edilen sedanı olan yeni Corolla, Hibrit seçeneğiyle son derece önemli modellerden biridir.

 

2019 Model Toyota Corolla Hibrit Tasarım Özellikleri

Yeni jenerasyonuyla Amerika’dan sonra Avrupa’da da piyasaya sürülen ve sportif bir tasarım anlayışına sahip olan Corolla Hybrid modeli, Türkiye piyasası için de vazgeçilmez modellerden biri olarak görünmektedir.

12. nesil olarak 2019 yılında Türkiye’de üretilecek olan yeni Corolla sedan Hibrit seçeneğiyle tasarım alanında Türkiye’de önemli satış oranlarına ulaşılması beklenmektedir. Tasarım açısından ön alanın daha sportif bir görünüm kazanmasıyla birlikte daha önceki Hibrit modellerde görülen tasarımın aynısı belirmektedir.

 

2019 Model Toyota Corolla Hibrit Teknik Özellikleri

Yeni Hibrit Corolla modelinde 1,8 litrelik dört silindirli benzinli model, 122 beygirlik güç üreten bir motorla piyasaya sürülecektir. Performans açısından son derece iyi olan bu araç 100 km’de ortalama 3,7 litre yakıt tüketmektedir.   Benzinli motora entegre edilmiş olan bu model kendi kendini şarj etme özelliğine de sahiptir.

İkinci bir model ise 6 ileri manuel ve CVT şanzımanla birlikte satışa sunulacak olan 1,6 litrelik benzinli Hibrit modelidir. Bu modelde ise 100 km’de ortalama 5,8 litrelik bir yakıt tüketimi bulunmaktadır. Ayrıca araç 132 beygirlik bir motor gücüne sahiptir.

 

2019 Model Toyota Corolla Hibrit Donanım Özellikleri

Türkiye’de üretilecek olan yeni Toyota Corolla, benzinli, dizel ve Hibrit seçenekleriyle satışa sunulacaktır. Bu açıdan önemli modellerden biri olan bu araçta donanımsal olarak da birçok özellik yer almaktadır. İşte, detaylar…

Kablosuz akıllı telefon şarjı

8 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi

7 inç gösterge paneli

Yokuş kalkış desteği

Eve kadar takip sistemli farlar

Gündüz yanan LED farlar

Ön çarpışma asistanı

Adaptif hız kontrolü

Şerit takip uyarı asistanı

Trafik işaretlerini algılama sistemi

Otomatik yanan uzun farlar

Güvenlik açısından standart donanım özellikleri 2019 Toyota Corolla Hibrit modelinde standart olarak sunulacaktır. Özellikle şerit takip ve trafik işaretleri algılama sistemi kullanıcıların sürüş keyfini artıracak detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Isofix, tam otomatik camlar, merkezi kilit sistemi gibi detayların da sunulduğu bu modelle Hibrit kalitesini daha güzel bir şekilde yaşayabileceğiniz donanımlar sunulmaktadır.

 

2019 model Toyota Corolla Hibrit modelinin fiyatları

Amerika’da satışa sunulmaya başlanan Hibrit modeli birkaç ay içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Türkiye’de üretilerek Avrupa piyasasına sürülecek olan 2019 Corolla modelinde özellikle Hibrit aracının fiyatları merakla beklenmektedir.

2019 Corolla Hibrit fiyatlarını incelediğimizde aracın başlangıç fiyatı 18.700 dolar + vergi olup en üst modeli de 24.400 dolar + vergi olarak belirlenmiştir. Nisan ayı gibi sahip olabileceğiniz bu araç için dolar kurunun ne olacağı bilinmediği için dolar üzerinden bir fiyat söylenmektedir.

Editör yorumu: Sedan modeller arasında 2018 yılında 30 Bin civarında bir satış oranıyla dikkat çeken Corolla hem sıfır kategorisinde hem de ikinci el araba alanında en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Yani bu aracı tercih edenler alırken de satarken de herhangi bir zarara uğramazlar. Bu açıdan sunulan konfor ve özelliklerle siz de bu aracı tercih edebilirsiniz.

2019 Model Toyota Corolla Hibrit Görselleri

Bu ilana benzer arama terimleri: