Efsane Geri Döndü: 2018 Model Peugeot Pick Up

2018 Model Peugeot Pick Up Donanımları Ve Teknik Analizi

 

Yeni modellerle karşımıza çıkan Fransız firma, Pick-Up modelinin daha çok Avrupa pazarında değil Afrika pazarında rekabet girmesini beklemekte.

 

Pick-Ap, donanımı ve tasarımıyla daha çok Afrika’daki alıcılarının dikkatini çekmekte sebebi ise aracın dağlık arazilerde sahip olduğu taban yapısı ile rahat kullanılabilir olmasıdır haliyle her kıtadaki sürücünün beklentileri birbirine benzememektedir. Bu sebeple yeni 2018 model Peugeot Pick-Up, Afrika topraklarında mücadeleye hazır.

 

Özelliklerine gelecek olursak, aracımızın uzunluğu 5.08 metredir. 4×2 ve 4X4 olmak üzere iki farklı modeli ile satışı planlanmakta. Araçta arka park sensörü, elektrikli ön camlar, manuel klima, USB girişi, sürücü ve yolcu hava yastığı, CD çalarlı radyo, ABS fren sistemi gibi donanımlar hem 4×2 hem de 4×4 modellerinde standart olarak yer almaktadır.

 

Pick-Up’taki dört teker çekiş donanımı iki farklı seçenekle ayarlanmakta. Örnek verecek olursak 4L modunda aracın gücünü tekerlere eşit şekilde bölerek üstün çekiş gücünü sağlamakta. 4h modunda ise hızlı bir sürüşü amaçlar bu donanımla araç farklı arazi şartlarına kolayca adapte olabilmekte.

 

Ayrıca aracımızın motoruna gelecek olursak pikap pazarının ihtiyaçlarına cevap veren ve yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü bir motorla donatılmış. 2,5 litre hacimli Common Rail enjeksiyon sistemine sahip turbo beslemeli dizel motor kullanılmıştır.

 

2018 Peugeot Pick Up 115 beygir 280 nm tork gücü üreten bir yapıya sahiptir. 5 ileri vites ve manuel şanzıman tercih edilmiştir. Peugeot Pick-Up fiyatına dair konuşacak olursak aracın fiyatı hakkında Fransız firmadan henüz bir açıklama gelmedi fakat rakipleriyle kıyaslarsak Peugeot pikap fiyat listesinin başlangıç olarak 90.000 TL üst paketlerde ise 150 bin TL civarında piyasaya gireceğini düşünüyoruz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018, 2018 model arabalar, 2018 model Peugeot Pick Up, 2018 model Pick Up, 2018 Peugeot Pick Up, 2018 Pick Up, 2018 Pick Up modelleri, peugeot, pick up, Pick Up 2018

Sonraki Yazı