OTOMOBILLERDE TEST SÜRÜŞÜ NASIL YAPILIR?

Otomobillerde Test Sürüşü

 

Günümüzde ürünlerin çokluğu, çeşitliliği ve fiyatların yüksek olması üreticilerin sattıkları ürünlerin alıcı tarafından denemesinin gerekliliği sonucunu getirmiştir. Araba alıcıları için geliştirilmiş test sürüşleri tamamen bunun bir sonucudur.

 

 

Test sürüşleri alıcı için büyük önem taşıdığı gibi araba satışı yapan firmalar için de önem taşımaktadır. Çünkü yeni üretim araçların alıcı adayları tarafından bizzat denemeleri satış seviyesini yükseltmektedir. Birçok üretici araba firması bunun sonucunu net olarak ortaya çıkaran istatistikler ortaya koyabilmişlerdir. Birkaç yıl öncesine kadar yaygın bir uygulama olmamasına rağmen son yıllarda oldukça ilgi gören bir uygulama.

 

Test Sürüşü Hangi Araçlar İçin Uygulanır?

 

Test sürüşlerinin uygulandığı araçlar genellikle yeni üretim araçlardır ve modelinin de yeni piyasaya sunulmuş olması gerekmektedir. Öyle ki yıllardır kullanılmakta olan bir araba için test sürüşü yapılabilme ihtimali olası görünmemektedir. Test sürüşleri ücretli olmamakla beraber sürüş sonrasında araba satın alma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Anlaşılacağı gibi amaç sadece aracın konforunun ve sürüş kolaylığının alıcı adayı tarafından anlaşılmasının sağlanmasıdır.

 

Test Sürüşü Nasıl Yapılabilir?

 

Test sürüşü yapabilmek için öncelikle firmaların belli bir zaman aralığında mı yoksa istenilen her zaman diliminde test sürüşü uygulaması yapıp yapmadığının öğrenilmesidir. Belli zaman aralıklarında uygulanan bir durum ise randevu almak akıllıca olacaktır. Çünkü böyle durumlarda bir kuyruk oluşma ihtimali oldukça yüksektir.

 

 

Ayrıca araba satış firmalarının bir başka özelliği belli dönemlerde indirim uygulamaları ve bu uygulamayı test sürüşleri ile paralel doğrultuda devam ettirmeleridir. Bu nedenle firmaların bu tür uygulamalarından haberdar olmanız lehinize olacaktır. Bu durumda yapılacak tek şey kalıyor o da firmaya giderek test sürüşü yapmak istediğinizi iletmenizdir.

 

 

Birkaç prosedür evrakın doldurulmasının ardından firma çalışanlarından biri ile beraber test sürüşüne çıkabilirsiniz. Üstelik istediğiniz yolda ve sürede test sürüşü yapma özgürlüğüne sahip olduğunuzu da unutmayın.

 

Bu ilana benzer arama terimleri: