Yeni Peugeot 2008 Modelinin Özellikleri ve Fiyatları

Peugeot kalitesine sahip bir araç sahibi olmak isteyenlere özel bu yazımızda Türkiye’de satılan önemli SUV modellerinden birisi olan yeni Peugeot 2008 aracını tanıtacağız.

Yeni Peugeot 2008 modelinin ilk dikkat çekici özelliği kendi tasarımınızı oluşturabileceğiniz farklı jant seçeneklerine sahip olması ve çeşitli aksesuarlarla da görüntüsünü çok rahat bir şekilde istediğiniz tarzda şekillendirebilir olmanız, son derece önemli özelliklerin başında gelmektedir.

Heyecan veren bir sürüş keyfi bulabileceğiniz araçların başına gelen 2008 her modelinde sürücülerin eve yolcularını farklı  deneyimler sunuyor.

SUV ( Sport Utility Vehicle)  adının anlamı “Spor ve Hobi Aracı” olarak geçmekte olup bu anlayışın en yeni ürünü olan yeni Peugeot 2008, görünümüyle ileri teknolojiyi bir araya getiren ve güçle de birleştiren önemli araçlardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

Karizmatik hem de sportif birden yüze sahip olan ve yenilikçi donanımıyla da son derece dikkat çekici araçlardan birisi olan yeni Peugeot 2008 kademeli tavan yapısıyla da sofistike bir dokunuş sağlıyor.

Hiç tasarım açısından önemli bir direksiyon alanına sahip olan bu model dikkati ve konsantrasyonu son derece canlı tutan sade bir sürücü bölümüne sahip olup kompakt direksiyon simidi ile daha çevik ve güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Her türlü yolda kolaylıkla kullanabileceğiniz macera dolu bir yolculuğa çıkma arzusuyla gidebileceğiniz ve gücünü kullanarak zorlu doğa koşullarının üstesinden gelebileceğiniz önemli araçlardan birisi olan bu model, daha çevik ve daha güvenli bir araç haline getirilmiştir.

Benzinli ve dizel yakıt tüketimi ile satışa sunulan bu modelde, manuel ve otomatik vites seçenekleri sunulmaktadır. 2 motor seçeneğiyle satışa sunulan 2017 Peugeot 2008 modeli 1,2 litre 110 beygir ve 1,6 e- HDi 92 beygirlik iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır.

Sürüş deneyimini konfora dönüştürecek olan yeni 2008 modelinde; standart mod, kar modu, arazi modu, ESP off modu ve kum modu olmak üzere 5 farklı sürüş kontrolü sunmaktadır.

Farklı sürüş kontrollerinin olduğu yeni 2008 modelinde sunulan arazi modunda örneğin kaygan yollara zeminlere adapte edilebilen bir kilitli diferansiyel sistemi bulunmaktadır.

Yeni Peugeot 2008 modelinde teknolojik açıdan sunulan sürüş destek sistemleri sürüş esnasında güvenliğinizi üst düzeye çıkartıyor. Şehir içi aktif güvenlik sistemi, 2 ön, 2 yan, önde ve arkada iki perde olmak üzere toplam altı hava yastığı, dinamik denge kontrolü, acil fren yardımı, antipatinaj sistemi, tekerleklerin kilitlenmesini önleme sistemi, elektronik fren dağıtıcısı, elektronik denge programı, dönemeç aydınlatması, park asistanı ve geri görüş kamerası gibi birçok teknik donanım yeni 2008 modelinde bulunan bazı güvenlik detaylarıdır.

 

 

Teknoloji açısından önemli özellikler gösteren 2017 model Peugeot 2008 modelin en önemli özelliklerinden birisi de gelişmiş bir multimedya sistemine sahip olmasıdır. İnternet temelli bağlantıları 7” ekran yardımıyla uygun telefonlarla eşleşerek kullanabileceğiniz bir sisteme sahip olan Bu araçta optimal bir okunurluk ve Otomobilde tam güvenlik ve kullanım amacıyla uygulamalar keyifli bir şekilde güzel bir ara yüzde sunulmaktadır.

 

 

Yakıt tüketimi açısından da benzinli motorlarda ortalama 7 litre yakıt tüketimine sahip olan yeni Peugeot 2008, dizel motorlarda ise ortalama beş litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir.

 

 

50 litrelik bir yakıt santral sahip olan Bu modelin ulaştığı maksimum hız saatte 180 kilometre olup 100 kilometre hıza ulaşma süresi ise ortalama 12 saniye civarındadır.

 

 

Her açıdan değerlendirildiğinde önemli SUV  modellerinden birisi olan 2008 modelini daha yakından görmek ve aracın test sürüşlerine katılmak için en yakın Peugeot yetkili satış noktalarına uğrayabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0, 1,6, 2008, 2017, 2017 1,6, 2017 model 1,6, 2017 model peugeot 1,6, 2017 model Peugeot 2008, benzin, benzin peugeot 1,6, istanbul, kırmızı, kırmızı renk peugeot 1,6, manuel, manuel vites 1,6, peugeot, peugeot 1,6, peugeot 1,6 2008, Peugeot 2008 2017 modeli, satılık 1,6, satılık peugeot 1,6, sıfır araba modelleri, sıfır araç modelleri, taksitle 1,6, taksitle peugeot 1,6, Yeni araba modelleri, yeni model arabalar, yeni Peugeot 2008, yeni Peugeot 2008 modeli

Sonraki Yazı