Yeni Audi A3 Özellikleri ve Teknik Analiziyle Karşınızda

Audi iddialı üretimlerine ara vermeden devam ediyor. Yenilenmiş şekliyle karşımıza çıkan yeni 208 model Audi A3 detaylarına geçme zamanı geldi. Fakat bundan önce isterseniz biraz tarihçe geçmişi yapalım. Akıllardaki bilgileri güncelleyelim.

 

Başta da söylediğimiz Audi A3 1966 senesinde yollardaki yerini almıştı. Bu araç kendi markası A1 den sonra gelen küçük modellerden bir tanesidir. Sene 2003 ü gösterdiğinde ise bu aracı etkili gösteren 8p kodlu diğer ikinci tür jenerasyonu ile sürdürdü.

 

Bunlardan sonra 2013 e geldiğimizde ise en büyük etkiyi ve gücü gösteren araç olan 8v koduyla bilinen mk3 A3 üretimi yapıldı. Bu araç günümüzde de üretimine devam ediyor. Buna ek olarak da bu sene bu araç üstüne eklemeler yapılarak mk4 A3 gündeme geldi.

 

 Beklentilerin altında kalmayacak olan bu araç tahmini 2018 yılının sonlarına doğru sevenleriyle buluşacak tahminini söyleyelim. Teknolojinin gelişmesiyle harika araçların üretimleri birçok yerde oluyor. Bunu da baz alan Audi elinden geldiğince Mk4 A3 kısa zamanda getirecektir.

 

2018 model Audi A3 aracının yaşam alanında ise son derece teknolojik malzemeler kullanılacak gibi duruyor. Dokunmatik dijital gösterge paneli, matrix LED farlar, Multimedya ekranının boyutunun ziyadesinde kalite görselliği gibi geliştirilmiş seçenekler sunulacak.

 

Konfor bakımından ise hiç rahatsızlık yaşatmayacak olan son model Audi A3 aracı, bagaj alanı konusunda da beklentileri karşılayacak gibi duruyor. Çünkü araç arka kısmı istenilen seviyede genişliğe sahip olacak.

 

Motor kısmında 1,5 LT yeni eser TSi motorlar kullanımına devam edilecekken performans ve yakıt türlerinde iyileştirmelere gidilecek.

 

Yani özetle söylersek son dönemlerde dikkatleri toplayan segmentlerin sınırları büyütmesi bu araçta belli olacak gibi duruyor. 2018 yılının sonlarına doğru beklenilen Audi A3 Mk4 ile aktaracaklarımız bu kadar. Teşekkürler.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018, 2018 Audi A3, 2018 Audi A3 modeli, 2018 model arabalar, 2018 model Audi A3, a3, audi, Audi A3, i Audi A3, Son model Audi A3, yen

Sonraki Yazı