Yeni Model Honda Civic Type-R

Honda Civic Type-R ile birlikte İzmit Körfez pistindeyiz. Yani 2017 Honda Civic Type-R aracını test etmek için tam anlamıyla ait olduğu yerdeyiz. Honda’nın yol Speed yarış otomobillerine eklemiş olduğu donanımlarla bu aracın görünümüyle de performansıyla da ilgili anlatacak çok fazla şey var.

O yüzden lafı uzatmıyorum ve Honda Civic Type-R ilgili incelememize başlıyoruz. Hadi gelin, farklı acayip bir tasarımı olan yeni Civic Type-R modelini ya seversiniz ya sevmezsiniz. Ben sevenler tarafındayım. Siz hangi taraftasınız? Nereden bakarsanız bakın çok güçlü olduğu algısını şeklinden anlayabiliyorsunuz.

Önden baktığınız zaman zaten bu kocaman kırmızı Honda logosu Civic Type-R eklentisi burada petekli panjur ve tamponun altındaki bu siyah eklenti neticesinde zaten bunu standart bir otomobil olmadığını hemen anlayabiliyorsunuz.

Aracı yan profilden incelediğinizde aracın yere sağlam bastığını ve atletik bir Army bulldog köpeği gibi göründüğünü fark edebiliyorsunuz. Burada ekstra havalandırma kanalları var, ayrıca yine iki kapının önündeki bu bölümde de ufak tefek havalandırmalara yer verilmiş. Yani bunların tamamını da Civic Type-R modelinin performansını etkileyecek ufak tefek notlar var. Buna emin olun, yani bunların hiçbiri sadece görüntü olsun diye eklenmiş özellikler değildir.

Keza aynı şeyi frenler içinde söyleyebilirim. Burada kırmızı brembo kaliperleri ve devasa delikleri görüyorsunuz. Bunlarda tabi çok güçlü olan bir otomobilin bir şekilde durmasını sağlayacak olan parçalardan bir tanesi olarak görülmektedir. 19 inçlik siyah tercih edilmiş ve dış cephelerinde kırmızı bir detay kullanılmış jantlar yer almaktadır. Civic Type-R dediğiniz anda kırmızı renk olmazsa olmazların başında geliyor. Son dönemde test ettiğim otomobillerin arkasını beğenmiyorum. Ancak 2017 model Civic Type-R sunduğu yapı açısından beğenmemek söz konusu bile değil; çünkü burada devasa 4 tane egzoz var ve bunun altında difüzör kullanılmış. Ayrıca burada yine devasa kelimesini kullanabileceğim bir tane kanat yer alıyor. Yüksek hızlara çıktığınız zaman bu kanat 2017 Type-R modelinin yere çok daha sağlam basmasını sağlayan bir özelliktir. Yani bunun burada süs olarak koyulmuş olduğunu zannetmeyin.

 Yedek lastik bulunmaması da aracın bagaj hacmini son derece genişletmiş. Yani dört kişilik bir grubun valizlerini koyabileceği ve ortalama 500 litrelik son derece geniş bir bagaj hacmi bulunmaktadır.

2017 model Honda Civic Type-R, güç açısından da son derece iyi görünüyor. Araç ortalama 230 km hıza kadar ulaşabilmektedir. 0’dan 100 km hıza ulaşma süresi ise süper görünüyor. Araç ortalama 60 saniyede 100 km hıza ulaşabilmektedir.

Her açıdan önemli spor araçlarından biri olan 2017 model Honda Civic Type-R aracını daha yakından görmek için Honda yetkili satış noktalarına uğrayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017, 2017 Honda Civic Type-R, 2017 model arabalar, 2017 Type-R, benzin, civic type-r, en iyi spor arabalar, honda, Honda Civic Type-R, Honda Civic Type-R 2017, Honda Civic Type-R test sürüşleri, spor arabalar 2017, Type-R, Yeni araba modelleri, yeni model arabalar

Sonraki Yazı