Yeni Model Kia Sportage Özellikleri ve Fiyatı

/ 14 Temmuz 2017 / / yorumsuz
Yeni Model Kia Sportage Özellikleri ve Fiyatı

İlhamını gelecek teknolojik detaylardan alarak yeniden şekillenen ve GT-Line versiyonuyla SUV kategorisinde tüm gözleri üzerine çeken yeni Kia Sportage, dinamik ve performans açısından önemli veriler sunan turbo motoru ile birlikte 4×4 çekiş sistemiyle 2018 yılında da önemli araçlardan biri olarak farklı bir duyguyla size özel bir sürüş keyfi sunmaya hazırlanıyor.

 

91.900 TL başlangıç fiyatıyla 2018 yılında satışa sunulması beklenen Kia Sportage, özellikle vergiler ve döviz kurundaki yükselişle diğer modellerde olduğu gibi önemli bir fiyat aralığıyla kolay ulaşılamayacak araçlar arasında yer alıyor.

 

Maksimum 132 beygir gücüne sahip olan 2018 model Kia Sportage, 5 yıl garanti kapsamında yer almakta olup 100 kilometrede ortalama 6,7 litrelik bir karma yakıt tüketimine sahiptir.

 

LED’li xenon farlar ve LED tipi arka stop sinyal lambaları gibi son derece tasarımda dikkat çeken detaylara sahip olan yeni Kia Sportage, akıllı karşılama sistemiyle de önemli araçlar arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

 

Son derece büyük açılır cam tavan, dokunmatik ekranlı navigasyon ekranı, 4,2” TFT yol bilgisayarı, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, tamamen katlanan arka koltuklar gibi araç içinde de sürüş keyfinizi artıracak birçok donanımsal özellikler de bulunmaktadır.

 

Sportif ve karşı konulmaz bir sürücü kokpit alanına sahip olan ve bu açıdan da en çok beğenilen SUV modelleri arasındaki yerini sağlamlaştıran 2018 Kia Sportage, çift egzoz çıkışı ve arka alt koruma plakası ve direksiyondan kumandalı vites değiştirme sistemi gibi önemli detaylara sahip araçlardan biridir.

 

Virajlarda güvenli bir sürüş keyfi yaşamanızı sağlayan gelişmiş viraj sistemiyle de dikkat çeken 2018 Sportage modeli otomatik ve manuel vites seçeneğiyle alınabilecektir.

 

Birçok özellik barındıran yeni Kia Sportage aracının fiyat aralığı ise 92.000 TL ile 237.000 TL arasında değişmektedir. Siz de bu aracı Kia bayilerine uğrayarak daha yakından görebilirsiniz.