Yeni Model Toyota Corolla Özellikleri ve Teknik Detayları

Detaylı bir hacme sahip olan yeni Toyota Corolla; konfor anlayışıyla üretilen, çekici bir tasarıma sahip olan ve segmentinde güvenlik özelliklerinin standart olarak sunan önemli modeller arasındaki yerini korumaya devam ediyor. 2017 yılının binek araç sektöründe önemli bir satış oranına ulama hedefiyle 2016 yılında yakaladığı başarıyı devam ettirmek isteyen ve teknolojiyle donatılmış bir araçtır.

2017 model Toyota Corolla, teknik detayları açısından değerlendirmesini yapmaya çalışacağımız bu yazımızda yeni Corolla ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Keskinleşmiş iç ve dış hatlarıyla önemli bir tasarım anlayışıyla dikkat çeken Toyota Corolla, önemli araçlardan biri olarak dikkate alınması gereken sedan binek araçlardan biridir.

Dizel motor seçeneklerinde son derece düşük bir yakıt tüketimine sahip olan yeni Corolla, benzinli motorlarda ortalama 6-7 litre; dizel motorlarda ise ortalama 5 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir. Bu açıdan yakıt tüketiminde son derece iyi bir performans göstermektedir.

Kasa yapısı açısından C Segment kategorisinde yer alan ve Türkiye’de en çok tercih edilen modellerin başında gelen yeni Corolla 2017 model yapısal açıdan önemli donanımlara sahiptir. Dikkat çeken yeni tasarımıyla 2017 model Toyota Corolla, 1.4 D-4D Premium ve 1364 cc motor kategorisiyle saatte 180 km hıza kadar çıkabilmektedir.

1305 kg ağırlığa sahip olan ve yol tutuşu açısından kolay ve güvenli bir sürüş keyfi sunan yeni Corolla, sıfır km’den 100 km hıza ortalama 13 saniye civarında ulaşmaktadır. Teknik tepkimeler açısından önemli araçlar arasında yer alan bu model özellikleri açısından dikkat çekmektedir.

Geniş bir hacme sahip olan Toyota Corolla, zor rampalarda alt üst olan araç kullanıcıları için yokuş kalkış desteği sunmaktadır. Aracımızda dur ve kalk sistemi ve elektrikli bel destek ayarı ile birlikte konforlu ve güvenli sürüş keyfi bulunmaktadır. Bunun yanında hız sabitleme ve sınırlama sistemi, otomatik camlar gibi donanımsal özellikler de bulunmaktadır.

Son derece modern detaylara sahip olan ve özellikleri açısından da dikkat çeken yeni Corolla modelini daha yakından görmek için en yakın Toyota yetkili satış noktalarına uğrayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0, 1,44, 2017, 2017 corolla, 2017 Model Toyota Corolla, 2017 Toyota Corolla, 2017 Toyota Corolla fiyatı, 2017 Toyota Corolla özellikleri, benzin, corolla, Corolla 2017, kırmızı, manuel, toyota, Toyota Corolla 2017 fiyatı

Sonraki Yazı