YENI MODEL VOLKSWAGEN POLO SUV MODELI

2019 yazında çıkması beklenen model, Alman markasının en gözde otomobilleri arasında kendisine yer buluyor. T-Cross ismiyle de anılması beklenen araç için bütün gözler yaz mevsimine çevrilmiş durumda. Aracın ilginç yapan noktalardan bir tanesi B segmenti bünyesindeki modeli Polo ile aynı platformda gelişimi sağlandı.

Otomobil üretiminde dünyanın en büyüğü olan Volkswagen SUV sınıfında daha önce Toureg ve Tiguan modelleriyle kendisine yer bulmuştu. T-Roc modeli ile de araç filosuna yenileri eklemekteydi. T-Roc’ın detaylarını yeni modelde görmek mümkün olacak.

Yeni Volkswagen Polo SUV Performans Özellikleri

Yeni araba modelleri içerisinde en çok merak edilen konu muhakkak motor olur. Arabanın performansı kullanıcılar için oldukça önemli bir faktör olur. Yeni arabalar içerisinde 2018 yazında çıkması beklenen Polo SUV de kullanılacak motor MQB platformunun küçük bir versiyonu olacağı söylenmektedir.

Motorun detayları henüz tam olarak ortaya çıkmasa da beklenilen versiyon 109 hp 1 silindirli turbo benzinli bir motorla kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor. Şanzımanlar çift debriyajlı otomatik olup, manuel seçeneği de yanında sunulacak. Yeni modelin Nissan Juke, Peugeot 2008, Citroen C4 Cactus gibi sınıfında performans anlamında güçlü arabalarla yarışacak düzeyde olacağı belirtiliyor.

Yeni Volkswagen Polo SUV Tasarımı

Otomobildeki aks aralığı 2560 mm olarak gelmesi beklenmekte. Eski modellere kıyasla mühendisler bagaj kapasitesini ve arka yolcu alanının genişletmesi bekleniyor. Ön ve arka kısımda bulunan çıkıntılar toplam uzunluğun daha sade kalmasını sağlayacak.

Alman markasının modelde muhafazakar tavırda davranması beklenmekte ve ailenin diğer üyesi olan Golf’ten bazı özellikler alacağı ise şüphe götürmez bir gerçek. İç mekanda biraz daha geniş alan olacağı belirtilirken, kabin tasarımında bağlantı teknolojilerinin geliştirilmesi beklenmekte.

Sıfır araç fiyatları, Türkiye’de oldukça merak edilmektedir. 2019 yazında çıkacak bu modelin fiyatları tam olarak Türkiye pazarındaki netliği bilinmiyor. Sitemizi takip ederek bu aracın fiyatlarıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri: