YENI RENAULT MEGANE HATCHBACK ÖZELLIKLERI VE FIYATI

Yeni Renault Megane Hatchback

 

Yeni model arabalar arasında Renault Megane serisinde birçok seçenek piyasaya sürülmüştür. Bu motor gücü ve beygir gücü değişmekle birlikte yeni nesil olarak tasarlanmış ve benzer özelliklerle donatılmıştır.

 

2019 Renault Megane Hatchback Modelinin Değerlendirilmesi

Renault Megane Sedan serisinde 1.2 ,1.5 ve 1.6 modelleri üretmekle birlikte 110, 115 veya 130 beygir gücüne sahip modeller de üretmektedir. Ancak bu yazıda 1.5 model ve 110 BG’ yi anlatacağız. Bu araç dizel olarak piyasaya sunulmuştur. 110 HP beygir gücü sayesinde sıfırdan yüz km hıza 12.5 saniyede ulaşabilen bu araç önden çekişli olup önden çekişli olarak tasarlanmıştır.

 

1461 cc silindir hacmi ve manuel vites olmasının yanı sıra ortalama yüz km için 3.8 litre yakıt tüketimi ile de tasarruflu bir araç olarak dikkat çekmektedir. Sedan olan bu araç turbo dizel olması ve değişken motor tepkisinin bulunmasının yanı sıra azami olarak 250 tork gücü ile özel bir konuma sahiptir. Azami hızı 186 km olan bu araç standart bir seviyede donanıma sahiptir. Ayrıca lastikler 205 mm taban genişliği olarak dizayn edilen aracın 17 inç jant özelliği tasarlanması bir diğer özelliğidir. Aracın bagaj hacmi 38 litredir.

 

Bunun yanında 205/50 R17 lastik ebatları da bulunan araçta ayrıca radyo ve navigasyon gibi standart teknik donanımlar da yer almaktadır. Oldukça hafif olan aracın boş ağırlığı 1395 kg’dır. Otomatik kararan iç dikiz aynası, çift bölgeli ısıtma, ön kol dayama, ayarlanabilir masaj fonksiyonu, elektrikli dikiz aynaları, elektrikli ön ve arka camlar, deri ve kumaş tasarımlı koltuklar, farklı renk seçenekleri, LED lambalar, sis farları, hız sabitleme, değişken direksiyon sertliği gibi özellikleri ile araba modelleri arasında yerini almıştır.

 

Megane Hatchback ve Sedan Fiyatları

Aracın fiyatı motor hacmi ve beygir gücüne göre değişmektedir. Bahsedilen araba 168.950 TL’ye satılmaktadır. 1.2 motor gücüne sahip olan bir Megane sedan 147.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Ayrıca 1.6 motor gücüne sahip olan bir Megane sedan ise 115.000 TL’ ye bulunabilmektedir. Aracın teknik özellikleri değişiklik gösterse de araç donanımsal olarak benzer özelliklere sahiptir. Böylece araba fiyatları buna göre şekillenmektedir.

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri: