Yeni Seat Ibiza Özellikleri ve Teknik Detayları

Yeni model otomobiller içinde küçük sınıf araç kategorisinde yer alan 1985 yılından beridir üretilen Seat Ibiza aracını 2017 yılında piyasaya sürülecek olan modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. 2017 yılında dördüncü nesil olarak piyasadaki yerini alacak olan Seat Ibiza sürekli kendisini güncelleyen ve her geçen gün de beğenilen bir araç haline gelen yeni kasasını tanıtmaya devam ediyor.  Doğuş otomotiv  tarafından Türkiye piyasasında yer alan Seat Ibiza Özellikle kırmızı renginin verdiği çekicilik de son derece tasarımı açısından beğenilen modellerinin başında geleceğini düşünüyoruz.

 

Kırmızı rengin üzerinde duran ve yüzündeki siyah alaşımlı jant gerçekten aracın özel dizaynım en şık bir tasarım kattığı görülmektedir. Tasarım açısından aracın tek dezavantajı egzoz çıkışında yer alan iki tane borunun biraz dışarıya taşmış olmasından dolayı göze çok güzel görünmüyor.

 

2017 Seat Ibiza Cupra aracının 1.8 litrelik TSİ motoruna bir göz atalım. Kürtçe açısından son derece önemli araçlardan birisi olan 2017 model Seat Ibiza aracından 192 beygirlik bir motor hacmi bulunmaktadır.

 

2017 model Seat Ibiza düşük devirlerde bile son derece atak bir araç olduğu için vites geçişleri oldukça sıkıntısız ve otomatik vitesi de çok rahatlıkla kullanılabilecek bir araç olarak görülmektedir.

 

Aracın sıfır kilometreden 100 kilometre hıza ulaşma süresi 6.7 saniye olarak görülmektedir Bu açıdan son derece açık bir araç olarak dikkatleri çeken Seat Ibiza ortalama 8 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir.

 

Çeken 8000 TL’lik bir satış fiyatına sahip olan 2017 Ibiza modelinin en büyük rakibi olan 2017 model Peugeot 208 GTI arasında göre kağıt üstünde daha güçlü olduğu söylenebilir ancak,  Peugeot 208, Hem yakıt tüketimi açısından hem de Seat Ibiza aracından daha küçük bir motora sahip olmak adına vergi olarak daha ekonomik bir araçtır.

 

Bütün modellerde standart olarak sunulan birçok donanımsal güvenlik özellikleri bu araçta da bulunmaktadır.  KPSS giriş sistemleri standart olarak sunulduğu 2017 Seat Ibiza aracında patinaj önleme sistemi elektronik diferansiyel kilidi, ikincil çarpışma freni gibi sistemlerde standart olarak sunulmaktadır.

 

Seat Ibiza özellikle gençler arasında en fazla tercih edilen Hatchback modellerinin başında geliyor. Aracın motoru, tasarımı modifiye için rahat kullanılabilir olması ve yakıt tüketiminin iyi olması açısından tercih edilebilecek önemli modellerin başında  geliyor.

 

Sizde aracı daha yakından tanımak ve 2017 model Seat Ibiza aracı test sürüşlerine katılmak için en yakın seyahat yetkili satış noktalarına uğrayabilir detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2016 Seat Ibiza, 2017 model arabalar, 2017 model Seat Ibiza, 2017 Seat Ibiza, 2018 Seat Ibiza, ibiza, istanbul, seat, Seat Ibiza 2017, sıfır araba kampanyaları, sıfır araba modelleri 2017, sıfır model arabalar, Sıfır Seat modelleri 2017, yeni araba modelelri, Yeni araba modelleri, yeni model arabalar

Sonraki Yazı