Yeni Tasarım Anlayışıyla Yeni Toyota Corolla

Yeni Toyota Corolla’nın lansmanı için Japonya Osaka kentindeyiz. Son 15 yılın önemli Sedan araçlarından biri olan ve 2017 yılında en çok satılan modellerinden biri olması beklenen yeni Toyota Corolla modelinin tanıtımını yapmak için Osaka şehrine geldik.

Toyota ile daha iyi bir gelecek hedefiyle yola çıkan Toyota mühendislerinin yeni Toyota Corolla modelini, iyinin de iyisi, olarak adlandırılan otomobilde mutluluk yaşamak isteyenlere önemli teknolojik donanımlarla ve güvenli hissettiren bir anlayışla yeni Toyota Corolla modellerini üretmeye devam ediyor.

2016 ve sonrası için ürettiği yeni kasası ile dikkat çeken ve bu açıdan da dünyanın en çok tercih edilen otomobili olarak görülen yeni Toyota Corolla modelinde krom on ızgara ve LED farlar aracın dikkat çeken tasarım özellikleri arasında yer almaktadır. 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ise aracın daha çağdaş bir görüntüye kavuşmasını sağlıyor.

Aracın dış tasarımını inceledikten sonra kokpit alanına girdiğimizde son derece teknolojik bir direksiyon sizi bekliyor. Aracın hemen vites kolunun üstünde multimedya sistemi son derece teknolojik detaylarla süslenmiş gibi görünüyor. Ekran gayet kullanışlı olup dokunmatik hassasiyeti de son derece iyi gibi görünüyor. Aracın dezavantajlarından birisi multimedya ekranının 4.2 inç olması, daha büyük olsaydı bu ekran daha verimli ve daha kullanışlı olabilirdi.

Bunun dışında aracın koltukları son derece kullanışlı olup aracı kullanırken çok rahat tepki verebilen motor anlayışlarıyla çalışacaksınız. Araç direksiyonunda ayarları yönlendirebileceğiniz birçok düğme bulunurken, ayrıca multimedya sistemini de kullanabileceğiniz tuşlar bulunmaktadır.

Direksiyonda bulunan diğer tuşlar ise aracın hız sabitleme ve sınırlama sistemini kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. 4 farklı koltuk seçeneğinin sunulduğu yeni Corolla modelinde 8 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan en çok dikkat çeken renk ise platinyum metalik gri, koyu mavi ve kırmızı Mika metalik rengi olarak göze çarpmaktadır.

Teknik açıdan değerlendirmeye geçersek 5 farklı model seçeneği sunulan yeni Toyota Corolla modelinde 1.33 Dual benzinli 6 ileri düz vites seçeneği, 1,6 valvematik benzinli 6 ileri düz vites motor seçeneği, 1,6 valvematik benzinli motor Drive S motor seçeneği, 1.4 D 4-D dizel 6 ileri düz vites seçeneği ve 1.4 D-4D dizel 6 ileri multimode otomatik vites seçeneği sunulmaktadır.

Benzinli motor seçeneklerinde ortalama 100 kilometrede harcadığı yakıt miktarı 7 litre civarında olup dizel motor seçeneğinde ise bu oran ortalama 5 ile 5,5 litre arasındadır. Maksimum hız seviyesi ise saatte 180 kilometre civarında olup aracın sıfır kilometreden 100 kilometreye ulaşma süresi ise gayet iyi durumda görünüyor. Araç bu açıdan 12 saniye civarında 100 kilometreye ulaşabilmektedir.

55 litrelik bir yakıt deposu ve 452 litrelik bir genişletilmiş bagaj hacmi bulunan yeni Toyota Corolla, teknik açıdan değerlendirildiğinde alınabilecek önemli araçlar arasında yer almaktadır. Hem iç dizaynı hem de tasarımı açısından son yılların en çok tercih edilen modellerinin başında gelen yeni Toyota Corolla modeline sahip olmak isteyenlere özel ellinci yıl fırsatları Toyota plazalarda sizleri bekliyor. Yeni Toyota Corolla modelinin başlangıç fiyatı 61.000 TL olup en üst modeli de 107 bin TL’den satışa sunulacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017, 2017 corolla, 2017 Toyota Corolla, arabalar, corolla, toyota, Toyota Corolla 2017, Yeni araba modelleri, yeni model arabalar, Yeni Toyota Corolla

Sonraki Yazı