Yılın En İyi SUV Modeli: 2018 Model Porsche Cayenne

Yeni Porsche Cayenne Tanıtımı

 

2018 Spor arabalar içerisinde dikkat çeken tasarım ve teknoloji özelliklerini yüksek performans anlayışıyla devam ettiren Porsche, yeni anlayışla üretimine devam ettiği Cayenne 2018 aracının tanıtımını gerçekleştirdi.

 

Bitmeyen üretimini devam ettiren Porsche iddiasını 2018 Cayenne ile sürdürüyor. Rakipleri bir hayli kıskanacak bu aracın son teknolojik ürünler kullanılmıştır. Büyük fark ve etki yaratan Cayenne’nin zaman kaybetmeden ince ayrıntılarına geçelim.

 

Komple yeniden yapılan bu araç ileri düzeyde konfor ve performans sunuyor. Araç güçlü turbo motor, 8 vites Tiptronic S şanzıman, yeni kullanılabilir özellikte donanımlar, araçtaki beğenileri bir tık daha artırıyor. Bunun sayesinde konforda artmış oluyor.

 

Porsche markasının bir diğer olarak dikkat çeken yanı dış tasarımıdır. Ön tampon üstündeki hava girişlerinin geniş olarak üretilmiş olması aracın performansı artırdığını söyleyemeden geçmeyelim.

 

Boyutsal olarak baktığımızda ise Cayenne önceki versiyona göre aks mesafesinin aynı olmasına rağmen 60 mm daha uzun yapıya sahiptir. Araç 4,918 mm uzunluğa, 1,980 mm genişliğe ve sportif gösterişli donanıma sahiptir. Cayenne arazi koşullarına göre farklı modlar seçilip ayarlanabiliyor. Bu modlar Çamur, mıcır, Kum Kaya olmak 4 adettir.

 

Yük konusunda beklentileri karşılamak bu olsa gerek. Aracın bagaj alanı 768 litre olarak açıklanmıştır. Bu oran eskisine göre 100 litre daha artış göstermiştir. 2018 model Porsche Cayenne dört tekerden çekiş sistemine sahiptir.

 

Porsche Cayenne motor potansiyeli olarak da 6 silindir, 3 litre turbo motorlu 340 bg güç üretimi ve 450 nm tork güce sahiptir. Araç test konusunda saatte 100km hıza ulaşma süresi 6,2 saniye olarak ölçülmüştür. En maksimum hız limiti ise 245 km/s’dir. Aracın boş ağırlık oranı ise 1,985 kg olarak açıklanmıştır.

 

Donanım olarak daha geniş tekerleğe, LED farlara, ön ve arkada bulunan park asistanı sistemine sahiptir. Jant konusunda da standart 19 inç olan jantlar 21 inç e kadar değişiklik gösterebiliyor.  Araç kullanıcılarını mutlu etmekten daha öteye gidecektir.

 

Özellikleri ve tasarımdaki harika anlayışıyla en önemli spor arabalar içerisinde yer alan Porsche Cayenne modelini daha yakından tanımak için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018, 2018 model arabalar, 2018 model Porsche Cayenne, 2018 model spor arabalar, 2018 Porsche, 2018 Porsche Cayenne, cayenne, porsche, Porsche Cayenne 2018

Sonraki Yazı